Меню

Чернівці, 58032, вул. Перша Приміська 3
+38 (098) 715 01 81
booksxxi@gmail.com
Нова Пошта - лого Безкоштовна доставка від 500 грн.

ДВІ НОВІ КНИГИ «ВИДАВНИЦТВА 21» БУДУТЬ ПРЕЗЕНТОВАНІ НА КНИЖКОВОМУ АРСЕНАЛІ-2017

28.04.2017

У середині травня «Видавництво 21» представить читачам дві книги. Це романи української письменниці Ірини Червінської «Світи і лабіринти» та хорватського автора Ігоря Штікса «Стілець Еліяху».

ЛАБІРИНТ ІРИНИ ЧЕРВІНСЬКОЇ

«Світи і лабіринти» ‒ це трилер з елементами детектива та психоделіки. Ірині Червінській вдалося створити якісний текст, який поповнить відповідну нішу української жанрової літератури. Головний герой роману ‒ молодий чоловік, який чи то втратив свою ідентичність, чи несподівано для себе опинився у полоні різних ідентичностей. Усе відбувається так блискавично швидко і карколомно, кадри блимають, не встигнувши зафіксуватися у свідомості, що головний герой навіть не має найменшого шансу отямитися, аби збагнути, де насправді він і яка із численних реальностей його.

Читач, відкривши цю книгу, приречений на запаморочливі переміщення її «кротовими норами». Та й хіба може бути інакше, коли закони природи спотворені, коли все відбувається у мозку, враженому алкогольними випарами та хворобою? А якщо паразитами свідомості?.. І хіба можна бути на 100% переконаним, що Ви не персонаж чийогось спотвореного мозку? Озирніться навколо, подивіться на цей шалено-абсурдний світ. Ви досі переконані? Тоді краще не заходьте на територію лабіринтів, де навіть для дуже спокушеного відповідним жанром читача безліч несподіваних поворотів.

«Здається, мене з дитинства цікавили різні містичні та жаскі історії, ‒ розповідає Ірина Червінська, ‒ готика та фантастика: казки братів Грімм, «Замок Отранто» Гораса Уолпола і цей список можна продовжувати дуже довго. Мій перший роман-трилер насправді не задумувався як роман, це була коротенька новелка про безглузде убивство, але наступного дня у мої двері постукало продовження тексту. Думаю, «Світи і лабіринти» обов’язково сподобаються тим, хто любить несподівані ходи, моторошні ситуації та щільні переплетення вигаданого та реального. А загалом роман для широкого кола читачів».

 

ЛІТЕРАТУРА-СВІДЧЕННЯ ВІД ІГОРЯ ШТІКСА

Роман Ігоря Штікса «Стілець Еліяху» неабияк потішить шанувальників балканської літератури. У зв’язку з ним також доводиться говорити про питання ідентичності. Цей текст можна зарахувати до так званої літератури-свідчення, адже головна тема роману ‒ війна у Сараєві. Події у Боснії і Герцеговині показано у контексті повернення, пошуку і віднайдення себе. Ріхард Ріхтер ‒ успішний австрійський письменник. За волею випадку (якщо взагалі можна говорити про випадковість) він дізнається, що усе своє життя вважав себе не тим, ким насправді був. Повертаючись із Парижа додому до Відня, він і не підозрював, що лише розпочинає шлях до ще однієї своєї домівки, яка знаходиться у Сараєві. Аби віднайти себе, йому потрібно скласти дві половинки свого минулого. Вкидаючи свого героя у вир війни, Ігор Штікс показує очима європейця не лише весь жах боснійської бійні, а й цинічно-байдуже ставлення до неї Європи. Чи готовий він сприйняти цей світ як свій і залишитися в ньому? На сторінках «Стільця Еліяху» українські читачі знайдуть чимало аналогій з подіями в Україні, впізнають позицію світу, але й замисляться, очевидно, чи надто вони переймалися подіями 1992 року у Боснії і Герцеговині.

Роман Ігоря Штікса ‒ це далеко не репортаж. У ньому є інтрига, таємниця, Ріхард Ріхтер віднаходить справжню дружбу і пристрасне, але фатальне кохання. А чи вдасться йому віднайти себе, кожен відповість собі самий. Але незаперечним є те, що зображені події призведуть його до цілковитої трансформації.

Романи «Світи і лабіринти» та «Стілець Еліяху» вперше будуть презентовані на Книжковому Арсеналі -2017.

 

«Світи і лабіринти» на сайті видавництва: http://www.books-xxi.com.ua/products/sviti-i-labirinti

Інформація про Ірину Червінську: http://www.books-xxi.com.ua/brands/chervinskairina

«Стілець Еліяху» на сайті видавництва: http://www.books-xxi.com.ua/products/stilets-eliyahu

Інформація про Ігоря Штікса: http://www.books-xxi.com.ua/brands/shtiksigor

 

За детальнішою інформацією, будь ласка, звертайтеся:

Інга Кейван, PR-менеджер «Видавництва 21»

+38(096)532 92 36

+38(099)475 85 61

ikeyvan7612@gmail.com