Меню

Чернівці, 58032, вул. Перша Приміська 3
+38 (098) 715 01 81
booksxxi@gmail.com
Нова Пошта - лого Безкоштовна доставка від 500 грн.

СІМ МІСЯЦІВ ДОБРОВІЛЬНОГО РАБСТВА, або У ВЕЛИКЕ ПЛАВАННЯ З «ВИДАВНИЦТВОМ 21»

21.11.2017

На завершення 2017 року «Видавництво 21» готує читачам подарунок – сім місяців добровільного рабства. Саме таку підназву дала своєму подорожньому щоденнику перекладачка, мандрівниця Ольга Мельник. «Ship life. Сім місяців добровільного рабства» – книга, яка буде особливо цікава тим, хто любить достовірні факти і відважне занурення в реальність. Вона належить до такої нині популярної і затребуваної літератури нон-фікшн – літератури чужого досвіду: не стільки того, на якому вчаться, скільки того, завдяки якому покращують свою комунікацію з навколишнім світом.

«Shiplife. Сім місяців добровільного рабства» – розповідь Ольги Мельник про семимісячну роботу за контрактом на круїзному лайнері. Усі події оповідачка викладає у хронологічному порядку, тому читач матиме змогу не лише відвідати разом з нею та командою лайнера різні куточки світу, побувати у круїзах, а й простежити еволюцію непростого, а почасти й доволі травматичного досвіду молодої жінки, яка, підписавши контракт, прийняла умови не тільки праці, а й своєрідної реаліті-гри, в основі якої боротьба за виживання. В цій оповіді все особливо загострено і виразно, адже Shiplife – це існування у замкненому просторі, своєрідна модель світу, Вавилонської вежі, куди авторка потрапила, коли там вже були сформовані свої неписані закони і правила. З іншого боку, це територія вищої школи комунікації, де люди пізнають світ, пізнають іншого – через численні інциденти, конфлікти, діалоги, вчаться (хтось краще, хтось гірше, хтось ніяк) виховувати в собі готовність вирішувати проблеми, бачити їх під різними кутами. На лайнері співіснують представники різних культур, з відмінними сформованими морально-етичними уявленнями, переконаннями. Це люди, які ділять не стільки спільну територію тимчасових праці та проживання, а спільну планету. І найголовніше, чому вони повинні навчитися, – домовлятися. Чи вдалося це головній героїні та оповідачці, виснує читач.

Книга цікава та унікальна ще й тим, що подає багато ексклюзивної інформації про життя на лайнері: побут, робота, дозвілля персоналу, закулісся неймовірно злагодженої сфери обслуговування, розваги пасажирів, особлива мореплавна професійна лексика, специфічний жаргон. А ще особиста мотивація приректи себе на таке «добровільне рабство» різних учасників цієї історії. Адже попри те, що кожен представник команди підпорядкований одному великому механізму, який працює на задоволення пасажирів і в якому легко забути себе колишнього, усі вони мають своє приватне життя, усі прагнуть прорватися і зробити власне життя кращим.

Спеціально для своїх читачів «Видавництво 21» попросило Ольгу Мельник дати кілька коментарів.

В. 21: Чому особисто для Вас було важливо написати книгу «Ship life»? Для Вас важливо було вимовити цю історію, аби вийти із травматичного досвіду? Якщо так, то чи допомогла Вам робота над книгою відновити рівновагу?

О. М.: Так, безумовно, мені було важливо написати цю книжку для опрацювання травматичного досвіду, отриманого на лайнері. Хоча на час написання в мене не було з цим жодних наочних проблем, книжка допомогла на підсвідомому рівні. 

В. 21: І все ж, попри все, чим збагатив Вас досвід ship life?

О. М.: Досвід ship life гранично розширив мій світогляд: нові знайомства з усього світу, подорожі, бізнес-уроки, перші зароблені тисячі доларів і відчуття того, що в житті все може швидко і радикально змінитись.

В. 21: Який Ваш головний меседж читачам книги «Ship life. Сім місяців добровільного рабства»?

О. М.: Цією книжкою я хотіла привернути увагу до проблеми заробітчанства в морі. Такого популярного, особливо на Півдні країни, але мало обговорюваного. Хотілось показати життя на борту зсередини і розвінчати міф про швидкі і легкі гроші.

 

Книга на сайті «Видавництва 21»: http://www.books-xxi.com.ua/products/ship-life-sim-misyatsiv-dobrovilnogo-rabstva

ДОВІДКА ПРО ОЛЬГУ МЕЛЬНИК

Народилася 10 квітня 1988 року в м. Білгород-Дністровський, Одеської області. Вивчала історію в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», вчилася за спільною магістерською програмою «Німецькі та Європейські студії» «Києво-Могилянської академії» та Єнського університету ім. Фрідріха Шиллера (Німеччина). Після закінчення навчання відпрацювала контракт офіціантом бару на американському круїзному лайнері. Згодом дистанційно працювала перекладачем і багато подорожувала Азією: Індія, Шрі-Ланка, Таїланд, Малайзія, Киргизстан, Узбекистан, Казахстан, Сінгапур. Півроку прожила на індонезійському о. Ява, працюючи вчителем англійської мови в ісламській школі. Також працювала інструктором в американській школі раннього розвитку в Китаї. На сьогоднішній день відвідала 44 країни в Європі, Азії, Північній та Центральній Америці.

 

Інга Кейван, PR-менеджер «Видавництва 21»

+38(096)532 92 36

+38(099)475 85 61

ikeyvan7612@gmail.com

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001499791735