Cart 0 Wishlist User Profile Call Us

Червінська Ірина

Червінська Ірина

Ірина Червінська (народилась 23 серпня 1980 року в м. Калуш на Івано-Франківщині), де і проживає нині. Закінчила Калуський хіміко-технологічний технікум у 1999 році. З 2001 року працює на ТзОВ «Карпатнафтохім». Закінчила ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника», Інститут філології, спеціальність «Українська мова і література», магістр.

Вперше надрукувалась у калуській газеті «Дзвони Підгір’я» у 18 років. Також були публікації в пресі Калуша та Івано-Франківська, зокрема в газеті «Вечірній Івано-Франківськ», де упродовж 2008-2009 років була дописувачем. У 2002-2004 – учасниця «Клуба любителей славянской поэзии» (Івано-Франківськ), друкувалась в альманасі «Клуба…». У 2004 вийшла самвидавом перша збірка «Каштанова любов». Також твори увійшли до альманаху «Скіфія 2013. Зима» від видавництва «Склянка часу» (Канів), журналу «Мистецькі грані», збірки патріотичної лірики «Небесна сотня. Антологія майданівських віршів», журнал «Золота пектораль» (Тернопіль), «Хмелліт» (Богородчани), «Перевал» (Івано-Франківськ). Публікує тексти на поетичних інтернет-ресурсах («Клуб поезії», «Поетичні майстерні», інтернет-видання «СТОС», літпортал «Проба пера», «ЛітМайданчик», «Juramax» та інші). Дебютна збірка «Приват (folder innocent/holy private file)» вийшла друком 2015 р. (Місто-НВ, Івано-Франківськ), є співавтором поетичної збірки «Нас.Троє.» (2015) – разом із Оленкою Бараненко та Остапом Микитюком. Дипломант міжнародного конкурсу «Гранослов – 2015» в номінації «Поезія».

Окрім поезії є авторкою коротких прозових творів, оповідань, новел, критичних літературознавчих статей («Буквоїд», «Збруч»).

«Світи і лабіринти» – першийу доробку Ірини Червінської роман-трилер, з елементами сюрреалізму та фантастики.

Ірина Червінська також є засновником та керівником літературної студії «КА-МА-ЛІ-я» (Калуські Майстри Літератури), яку створила, маючи на меті згуртувати поетів та письменників Калущини. У рамках співпраці з Калуською центральною бібліотекою ім. Т. Шевченка організовує та проводить творчі зустрічі з письменниками.

Зацікавлення: авангардизм, сюрреалізм, постструктуралізм, деконструкція; метамодернізм.