Cart 0 Wishlist User Profile Call Us

Наконечна Таїсія

Наконечна Таїсія

Таїсія Наконечна (Заплітна) – українська письменниця, перекладачка та художниця. Народилась 1985 року в Чернівецькій області.

Учасниця та переможниця численних юнацьких літературних конкурсів, серед яких і відбірковий етапу поетичного конкурсу «Молоде вино» в 2002 році в Кам’янці-Подільському.

2003-го стала лауреаткою поетичного конкурсу для молодих поетів імені Вадима Коваля (Чернівці) зі своєю першою збіркою «Безріччя». Кілька років поспіль потому брала активну участь у літературному житті Чернівців.

Вірші публікувалися в місцевій періодиці та антологіях «Вигране» (Чернівці, 2006) і «70 віршів» (Чернівці, 2010).

У 2007 році закінчила навчання в ЧНУ імені Юрія Федьковича, здобувши фах лінгвіста, викладача англійської мови, перекладача. Наступних вісім років працювала асистентом кафедри комунікативної лінгвістики та перекладу того ж вишу і паралельно брала активну участь у громадському житті Чернівців, сім років очолювала місцеву організацію Пласту-НСОУ.

З 2010-го випала з літературного процесу взагалі, хоча продовжувала писати до шухляди. У 2013–2014 рр. сталися події, через які переглянула своє життя і переосмислила себе в ньому. З того часу повернулася в активну творчість.

2017-го у видавництві «Лілея-НВ» вийшла друком друга книжка авторки, «Солов’ї з Шаоліня», яка в рамках презентаційного туру була представлена читачам 11 міст України.

Нині Таїсія Наконечна живе і працює в Бельгії, в місті Гент, де також вивчає образотворче мистецтво в Академії Святого Луки (SLA Gent).