Cart 0 Wishlist User Profile Call Us

Венгринюк Христя

Венгринюк Христя


Хри́стя Венгриню́к (повністю Христина Юріївна Венгринюк; нар. 10 вересня 1987, Чернівці) — українська письменниця (прозаїк, поетеса, драматург, літературознавець). Аспірантка ЧНУ ім. Ю. Федьковича. Пише кандидатську дисертацію з літературознавства. Організатор молодої літератури міжнародного поетичного фестивалю «Meridian Czernowitz». Організатор літературних вечорів в "Literatur Cafe" (м. Чернівці).
Творчість
Автор:
Прозова збірка «Катарсис» (2005);
Прозова збірка «Голий нарКОТИК» (2006) . Передмова: Василь Кожелянко, ілюстрації: Андрій Гречанюк.
Поетична збірка «Бог у стіні» (2008). Передмова: Інга Кейван, ілюстрації: Андрій Гречанюк.
Співавтор антологій:
Молодих буковинських письменників "Під простирадлом / Піт простирадла" (2006р).
«Альманаху» Четвертого міжнародного літературного фестивалю у Львові (2009 р.).
Еротартфесту «Березневі коти» (2010 р.).
«Сни українських письменників» (2010р.).
Фестивалю «Meridian Czernowitz» (2010).
«Пастораль річечки» (2011р.)
Фестивалю «Meridian Czernowitz» (2011).
Друкувалася в періодичних виданнях:
«Буковинський журнал» (2004р, 2006р.),
«Київська Русь» (2007р.),
«Трохи культури»,(2008р),
«Tygiel kultury» (PL) (2010р.),
«Український журнал» (2011р),
«Lampa» (PL) (2011р.)
різних літературних сторінках в Інтернеті.
+ Автор 4-х невиданих книг
Анетою Камінською прозові та поетичні тексти перекладені польською мовою. Організатор та учасниця різних літературних і мистецьких акцій. Разом з Михайлом Антонюком займається відеопоезією угрупування "Pharmakon", який став лауреатом двох відеопоетичних премій «Грак» (2011р.) та «Бук» (2011р.). Займається відео- та кінопоезією і прозою. Вечори відеоарту були презентовані на різноманітних фестивалях, зокрема: на відкритті запорізької філії МО «Остання Барикада», «Махнофесті» у Гуляйполі, львівському книжковому «Форумі Видавців», «ГОГОЛЬFEST'і» у Києві, на фестивалі відеопоезії близького зарубіжжя «Пятая нога» в рамках Московського поетичного Бієнале 2009, на Міжнародному фестивалі медіапоезії "Вентилятор" у Санкт-Петербурзі, на фестивалі еротичної літератури "Березневі Коти" в Ужгороді, у рамках вечору ретроспективи світової відеопоезії у Красноярську, на літературно-мистецькому фестивалі «Текстура» в Харкові, на фестивалі «Meridian Czernowitz» та багатьох інших. П’єса Христі Венгринюк «Хворі клепсидри» потрапила у шорт ліст найкращих п’єс конкурсу «Драма.UA.» 2011р. Також отримала заохочувальну премію літературного конкурсу «Смолоскип» 2011р. Стипендистка програми Польського уряду для молодих науковців в галузі літературознавства (2010-2011рр.)
Відгуки про творчість
Письменник Василь Кожелянко в одному з інтерв'ю розповів: «Багато читаю. Першим ділом стежу за резонансними новинками, як в Україні, так і у світі. Ознайомлююсь, перечитую дещо — щось подобається, щось — ні. От почали говорити про Христю Венгринюк — прочитав одразу. Ще й сталося так, що написав передмову до її другої книжки».За словами Інги Кейван, «Христина поезія — це така поезія, яку не можна сприймати на перший погляд чи дотик. У неї треба вчитуватись. Її треба читати з погляду психології, архетипіки, міфології, тому що по-іншому просто неможливо збагнути».