«Робот Чапек на планеті з трьома сонцями» болгарського письменника й блогера Маріна Трошанова та ілюстратора Петира Станімірова – це перша частина трилогії, що побачила світ в українському перекладі Олени Райкової в дитячому артвидавництві «Чорні вівці». У 2019-му вона стала найкращою дитячою книгою на щорічному літературному конкурсі «Перо» (Болгарія), а про пригоди робота навіть склали пісню.

Книжка вразила юних мрійників та здобула велику кількість прихильників за короткий час. Своє ім’я головний персонаж отримав від чеського драматурга Карла Чапека, який винайшов слово «робот». Видання створене в комбінованому жанрі та складається з оповідання й коміксу водночас. Таке поєднання стало доволі експериментальним для болгарського читача й, вочевидь, буде таким і для українського.

У книзі «Робот Чапек на планеті з трьома сонцями» йдеться про неперевершений штучний інтелект, приправлений дозою романтичної зарозумілості й впертості. Колись люди закодували в ньому історії, легенди та міфи й відправили робота у відкритий Космос, аби налагодити контакт із невідомими світами. Після довгої подорожі навмання він опинився на незнаній чудернацькій планеті з трьома сонцями, де вразив позаземних істот своїм розумом і чарівністю.

Звістка про його виняткову мудрість поширювалася з космічною швидкістю. Малі та дорослі терпляче чекали своєї черги, аби звернутися за порадою. Робот допоміг багатьом і переконав місцевих мешканців побудувати бібліотеку й музей.

«Робот Чапек на планеті з трьома сонцями» читається легко, з посмішкою і  щоразу провокує зазирнути до інтернету й бібліотеки з пізнавальною метою.

У трилогії зібрано 16 коміксів, що стосуються культурного, морального, історичного та географічного минулого різних часів на Землі. Усі видання насичені харизматичними та веселими персонажами, які сподобаються дітям від 7 до 12 років. Деякі жарти, ймовірно, будуть до вподоби й дорослим читачам.

Марін Трошанов. Фото: www.filmabee.com

Марін Трошанов народився 24 травня 1984 року в місті Бургас, де закінчив англомовну середню школу імені Гео Мілєва. У 2009 році отримав ступінь магістра з міжнародних відносин у Софійському університеті Святого Климента Охридського. У 2015 році він увійшов до фіналу національного конкурсу «Лідери наступного покоління» для молодих менеджерів та підприємців, а пізніше вступив до магістратури в університеті Шеффілда, яку закінчив із відзнакою та пропозицією стати викладачем. Наразі Марін керує людьми, ресурсами та проєктами у глобальній ІТ-компанії.

Марін Трошанов, Євгені Пройков та відомий художник Петир Станіміров створили комікс «Клеймо», що отримав нагороду за найкращий традиційний комікс на міжнародному фестивалі в Белграді у 2012 році (серед 286 кандидатів із 29 країн).

Марін – лідер престижної ініціативи найбільшого болгарського інтернет-ЗМІ для книг та читання «Я читаю» –  «Письменник у позику». Мета ініціативи – проводити відкриті уроки в різних куточках Болгарії (на запрошення дітей і викладачів літератури).

«Робот Чапек на планеті з трьома сонцями» – перша частина серії. У ній також є ще дві книжки: «Робот Чапек і шпигунська місія Пафуй-тіні» (жовтень, 2019) та «Робот Чапек і лабіринт сердитого слизького чудовиська» (березень, 2020).

За детальнішою інформацією звертатися:

комунікаційна менеджерка

Лілія Шутяк,

shutiak86@gmail.com,

facebook.com/ChorniVivtsi

instagram.com/chorni_vivtsi