Меню

Чернівці, 58032, вул. Перша Приміська 3
+38 (098) 715 01 81
booksxxi@gmail.com
Нова Пошта - лого Безкоштовна доставка від 500 грн.

Побачило світ румунське видання роману Максима Дупешка

07.10.2021

Побачило світ румунське видання роману Максима Дупешка "Історія, варта цілого яблуневого саду" ("Povestea care valorează cât o întreagă livadă de meri"). Книжка вийшла у видавництві "Darclée". Переклад здійснила Альона Біволару. Видання "Історії, вартої цілого яблуневого саду" стало можливим завдяки програмі перекладів Translate Ukraine від Українського інституту книги. На сайті новинного порталу "LaPunkt" вийшла рецензія критикині Дойни Жели на румунське видання "Історії, вартої цілого яблуневого саду". 

Джерело фото: facebook-сторінка видавництва "Darclée"

"Історія, варта цілого яблуневого саду" - дебютний роман Максима Дупешка, який побачив світ 2017 року у "Видавництві 21".

На матеріалі спілкування головного персонажа Павела Бачинського та оповідача автор показує історію Чернівців, охоплюючи широкий хронотоп - від 30-х років ХХ ст. і до наших днів, дотично захоплено також і австро-угорську добу. Павел Бачинський своєму співрозмовникові розповідає історію свого життя, своєї родини, свого кохання. І так із цих картин, із цих яскравих частин розповіді складається пазл, який зображує долю «маленької людини» в історико-політичному вирі, долі тих людей, імена яких не зафіксовані у підручниках, томах з історії. Послідовність епізодів, вибудована з кінематографічною точністю, дозволяє максимально повно зануритися у долі героїв, у події, відчути автентику зображуваного, колорит Чернівців. А саме це місто, якщо бути точним, і є головним героєм роману Максима Дупешка. Незважаючи на те, що в основі локальна історія, головні змісти і смисли універсальні. Чернівці, які є тлом і контекстом роману, – це ніщо інше, як модель Європи. Події роману показують еволюцію української колективної історичної пам’яті у контексті європейської. А в долях так званих маленьких людей кожен зможе побачити, відчути, впізнати частку, а то й значну частину, своєї родинної історії.

"Історія, варта цілого яблуневого саду" зумовлює великий спектр запитань, дискусій. Зокрема запрошує поміркувати на такі непрості, важливі та актуальні теми, як окупація, внутрішня окупація, деокупація, Голокост на території України, про війну на Сході як незавершений акорд ІІ Світової, про історичні перемоги, поразки, помилки та необхідність вчасного осмислення їх, про вплив історичної пам’яті на суспільну та національну ідентичність, про невишиваний патріотизм, про те, чи можна позбутися українського національного питання у вітчизняній літературі та багато іншого.

Незабаром у "Видавництві 21" побачить світ новий роман Максима Дупешка "Біля карети під мертвим лисом".

"Історія, варта цілого яблуневого саду" доступна на сайті "Видавництва 21" в електронному та паперововому (останні примірники) форматах.

Інга Кейван, PR-менеджер «Видавництва 21»

ikeyvan7612@gmail.com

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001499791735