Меню

Чернівці, 58032, вул. Перша Приміська 3
+38 (098) 715 01 81
booksxxi@gmail.com
Нова Пошта - лого Безкоштовна доставка від 500 грн.

«ВИДАВНИЦТВО 21» ПРЕДСТАВИТЬ НОВУ КНИГУ ЯРОСЛАВА ПОЛІЩУКА

25.05.2018

До кінця травня у «Видавництві 21» побачить світ книжка літературознавця, культуролога, доктора філологічних наук Ярослава Поліщука «Гібридна топографія. Місця й не-місця в сучасній українській літературі». Це одна із найсвіжіших новинок, які видавництво представить на VІІІ Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал». А перша презентація видання відбудеться 26 червня під час ІХ Міжнародного конґресу україністів (Київ, 25–28 червня) у книгарні «Є» на Хрещатику, 46 (початок о 18:30).

«Гібридна топографія. Місця й не-місця в сучасній українській літературі» – це літкритика з елементами есеїстики. Ярослав Поліщук представив концептуально цілісний проект, на прикладі сучасної художньої літератури він вибудовує уявну географію, говорить про символічне освоєння простору засобами культури. Серед авторів, про яких мовиться у книзі, – Юрій та Софія Андруховичі, Володимир Лис, Сергій Жадан, Володимир Рафеєнко, Надія Мориквас, Василь Шкляр.

Головний концепт праці «гібридна топографія» одразу викликає асоціативний зв’язок з іншим особливо актуальним поняттям – «гібридна війна». Про те, чи пов’язані ці два поняття і яким чином, автор відповів наступне: «Так, зв’язок є. Пробую доводити, що саме література (як культурна інституція та стратегія) знакує простір, освоює та присвоює його. Фізична топографія, тобто належність до країн-держав, іде слідом. Це особливо важливо усвідомлювати тоді, коли кордони «перекроюють», як-от в актуальній ситуації України. Габридність– це також технологія (як війни, так і культури). Потребу її осмислення виразно засвідчують твори Сергія Жадана, Володимира Рафєєнка, Юрія Андруховича, які аналізовано в книжці».

Безперечно, поява такого дослідження зумовлена самим часом, необхідністю осмислити те, що відбувається нині в Україні (з Україною) – витоки цих процесів та їхні можливі наслідки. «Книжка укладена таким чином, щоб у її структурі представити місця пам’яті та не-місця, а також означити «сейсмічну зону», якою нині є Схід і війна на Донбасі. Сприйняття місць і не-місць визначає ідентичність сучасної людини, а в чомусь заповідає майбутнє. Разом з тим «гібридна топографія» зворотним чином проектується на час, тобто апелює до минулого, в якому формувалися наші уявлення простору. Сучасна художня література дає добротний матеріал, аби над цим замислитися», – каже Ярослав Поліщук про головний меседж своєї книжки і далі міркує стосовно того, чим вона є для нього самого: «Книжка є спробою осягнути стан культури в добу суперечливої суспільної трансформації. І заохоченням до рефлексії над проблемою гібридності – в ідентичності, пам’яті, художній уяві. Для автора особисто – пошук відповіді на виклики гібридної війни й тотальної пропаганди».

Про книжку Ярослава Поліщука «Гібридна топографія. Місця й не-місця в сучасній українській літературі» запитуйте на наших стендах на Книжковому Арсеналі, а також стежте за анонсами презентацій .

Сторінка книжкина сайті «Видавництва 21»

Довідка про автора:

Ярослав Поліщук (5 грудня 1960, с. Самостріли, Рівненщина) – літературознавець, культуролог, краєзнавець, доктор філологічних наук, професор професор Познанського університету імені Адама Міцкевича. Автор 8-ми наукових монографій: Реактивність літератури (2016), Ukraińskie rozstaje (Białystok, 2015), Пейзажі людини (2008, друге вид. – 2013); РЕвізії пам’яті (2011); «І ката, і героя він любив…» Михайло Коцюбинський. Літературний портрет (2009); З дискурсів і дискусій(2008); Література як геокультурний проект (2008); Міфологічний горизонт українськогомодернізму (1998, друге вид. – 2002).Автор 200 наукових статей у вітчизняних та зарубіжних виданнях

 

Інга Кейван, PR-менеджер «Видавництва 21»

+38(096)532 92 36

+38(099)475 85 61

ikeyvan7612@gmail.com

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001499791735